Komplexné poistenie rizík bývania v bytovom dome

01. 02. 2020

Len pre členov
Nie ste členom

Existuje mnoho článkov o tom, prečo by ste sa mali poistiť a čo všetko máte v tom akom poistení kryté. Ako spoločnosť, ktorá je na trhu viac ako 23 rokov a z toho sa viac ako polovicu venuje poisteniu bytových domov sami často píšeme podobné články do najrôznejších zborníkov a časopisov.Existuje mnoho článkov o tom, prečo by ste sa mali poistiť a čo všetko máte v tom akom poistení kryté. Ako spoločnosť, ktorá je na trhu viac ako 23 rokov a z toho sa viac ako polovicu venuje poisteniu bytových domov sami často píšeme podobné články do najrôznejších zborníkov a časopisov.

Túto myšlienku propagujeme už niekoľko rokov, ale spúšťačom bola nedávna situácia, o ktorej sme všetci minimálne počuli. Finančné centrum, a.s. spolu so spoločnosťou EuroFin Consulting, a.s. sa aktívne podieľali na likvidácií škôd spôsobených výbuchom na Mukačevskej ulici v Prešove. V najbližšom okolí explózie sme mali poistených viac ako 500 bytov v bytových domoch. Naše vlastné oddelenie likvidácie poistných udalostí bez zbytočného odkladu vyrazilo na miesto a začalo s obhliadkami. Počas jedného dňa sa podarilo obhliadnuť takmer všetky byty zdevastované touto nešťastnou udalosťou.

Nemôžeme tvrdiť, že všetko prebiehalo hladko a podľa očakávaní. Ľudia, ktorých prakticky cez noc vysťahovali na ulicu, sa chceli vrátiť domov, no kvôli vybitým oknám a zničeným balkónom jednoducho nemohli. Najhoršie na tom však boli tí, ktorí mali zničené aj zariadenie domu a ich domácnosť bola nepoužiteľná na ďalšie bývanie. Najsmutnejším momentom bolo, keď sa nás títo jednotlivci pýtali kedy im bude vyplatené plnenie za zničené skrine, postele a zariadenie obývačky. Našou najčastejšou odpoveďou bola možnosť nárokovať si túto sumu z poistenia domácnosti. Bohužiaľ sa našli aj takí, ktorí poistenie domácnosti nemali a so sklonenou hlavou sme im boli nútení oznámiť, že podobnú škodu budú znášať na vlastné náklady. Tieto momenty spôsobili, že sme si povedali. Nikdy viac!

Po dobu viac ako pol roka po tejto situácií sme sa venovali rokovaniam s partnermi, ktoré nie vždy končili úspešne, až sa nám to nakoniec podarilo. Presne 7 mesiacov po výbuchu Vám prinášame novinku: Komplexné poistenie rizík bývania v bytovom dome.

Vďaka tomuto poisteniu sa ani vy nemusíte báť, že by Vám nebolo niečo preplatené rovnako v prípade veľkej škody, ako bol spomínaný výbuch, tak ako pri menších škodách. Naše nové poistenie ponúkané exkluzívne a výhradne našou spoločnosťou kryje celý bytový dom a všetky možné riziká vrátane všetkého Vášho majetku v bytovom dome. To je niečo, čo inde na Slovensku nenájdete.

Prvé, čo Vás pri podobnom produkte napadne je, že tak toto nemôže byť za „normálnu“ cenu. Predtým než prestanete čítať a otočíte na ďalšiu stranu Vás môžeme ubezpečiť, že tomu tak nie je. Spokojnosť našich klientov je pre nás a vždy bude na prvom mieste. Preto sme pre Vás pripravili sadzby, ktoré si môže dovoliť ktokoľvek, bez akéhokoľvek zaťaženia domáceho rozpočtu. Všetko, čo k tomu potrebujete je odpustiť si  JEDNU kávu alebo pohárik s priateľmi mesačne.

Síce to znie neuveriteľne, ale za ročné poistenie Vašej domácnosti až do hodnoty 12 000€, zaplatíte iba niečo cez 2€ mesačne t.j. 25€ za rok. Samozrejme, pokiaľ sa Vám 12 tisíc eur zdá byť málo, aj na to poskytujeme riešenie. V tabuľke nižšie nájdete rôzne variácie poistnej sumy pre Vašu domácnosť až do 100 000€, vrátane porovnania s ostatnými produktami, ktoré majú často dokonca nižšie krytie, ako ten poskytovaný nami.

Keď už rozprávame o krytí, bolo by fér ukázať Vám, na čo sa toto poistenie vzťahuje, aby ste mali naozaj istotu, že poistené máte v&scaro...
...........................