Novinky a články


Pozvánka na Konferencie


Pozývame vás na oblastné konferencie. Bližší program pre jednotlivé regionálne centrá nájdete vo vnútri v článku.


Zmena poštovej adresy RC Banská Bystrica


Od 1. januára sa mení poštová adresa RC Banská Bystrica. Zároveň sa menia aj termíny poskytovania osobných konzultácií. Telefónne a emailové kontakty ostávajú bezo zmeny.

Len pre členov

Investovať do obnovy bytových domov sa oplatí


Vedeli ste, že na Slovensku sa doteraz obnovilo približne 60 percent bytových domov? Zvyšná časť stále na svoj nový šat čaká. Áno, okolo zásadnej obnovy sa toho už popísalo veľa. Je spojená s mnohými mýtmi. Všetky je však možné vyvrátiť a konštatovať, že ak je bytový dom obnovený, mení sa kvalita života jeho obyvateľov. A o to by predsa malo ísť.

Len pre členov

Zateplenie domu alebo bytu na ľubovoľnom podlaží


Ako na zateplenie domu alebo bytu na ľubovoľnom podlaží, rýchlo a efektívne a bez potreby lešenia. Ďalší zo série technologických článkov, ktorý rieší tému zatepľovania a únikov tepla.

Len pre členov

Oprava dažďových zvodov v bytových domoch


Budovy s plochými strechami majú na niektorých miestach zvislé dažďové zvody. Tieto dažďové zvody sú zväčša z liatinových, betónových alebo plastových rúr. Korózia a samotná dilatácia budovy (sadanie, pohyb) poškodzuje samotný zvod.

Len pre členov

Postup v prípade zistenia úniku plynu v dome


Ako postupovať v prípade, že zistíte únik plynu v dome - praktický poradca zhrnutý do 10 bodov

Len pre členov

Pár otázok a odpovedí nielen o poistení


Pravidelne dostávame množstvo telefonátov a e-mailov, v ktorých nás predsedovia SVB žiadajú o základné informácie súvisiace nielen priamo s poistením, ale aj s ďalšími službami, ktoré štandardne zabezpečujeme.

Len pre členov

Údržba a čistenie fasád


Biologické napadnutie povrchu fasád je najčastejším nedostatkom zatepľovacích systémov, spôsobujúce nielen estetické, ale aj funkčné znehodnotenie fasády.

Len pre členov

Komplexné poistenie rizík bývania v bytovom dome


Existuje mnoho článkov o tom, prečo by ste sa mali poistiť a čo všetko máte v tom akom poistení kryté. Ako spoločnosť, ktorá je na trhu viac ako 23 rokov a z toho sa viac ako polovicu venuje poisteniu bytových domov sami často píšeme podobné články do najrôznejších zborníkov a časopisov.

Len pre členov

Nie je obnova ako obnova - Výmena balkónov


Obnova panelového domu nespočíva iba v zateplení obvodových konštrukcií – fasády, strechy, výmeny okien, dverí, oprav kanalizačných, vodovodných a plynových potrubí, oprav výťahov, sanácie balkónov - žiaľ, niekedy iba výmenou zábradlí. Všetko toto má prispieť k tomu, aby sa zvýšil komfort nášho bývania.

Len pre členov

Bezplatné poistenie zodpovednosti pre predsedov SVB


Pre našich členov sme priniesli ďalší významný benefit v podobe bezplatného poistenia zodpovednosti pre predsedov SVB.